Mobilne stoisko startuje w najbliższy weekend

Rozpoczynamy tegoroczną trasę objazdową Naszego Mobilnego Stoiska Informacyjno – Animacyjnego, za pomocą którego będziemy zbierać Państwa potrzeby, opinie, wnioski i sugestie dotyczące spraw nurtujących mieszkańców całego powiatu szczycieńskiego. Jeśli chcesz się z nami podzielić swoimi przemyśleniami zapraszamy na najbliższe imprezy plenerowe w naszym powiecie. Zapraszamy z dziećmi, gdyż oprócz rozmów z mieszkańcami zapewniamy ciekawe animacje dla najmłodszych.

Trasa stoiska:
19.08.2023 r. – Dożynki Gminne w Jedwabnie
20.08.2023 r. – Dożynki Gminne w Olszynach
26.08.2023 r. – Odpust w Szymanach

Projektem pn. „ AKTYWNE SZCZYTNO – AKTYWNI OBYWATELE” ma na celu zwiększenie obecności i zaangażowania organizacji pozarządowych oraz mieszkańców powiatu w życiu publicznym. Planujemy uruchomienie procesu debat i konsultacji w najważniejszych sprawach mieszkańców oraz aktywizację samych obywateli.

Pierwszym etapem prac będzie przeprowadzenie badań ankietowych w kierunku potrzeb mieszkańców i organizacji obywatelskich działających na terenie powiatu szczycieńskiego. Jednym z ważniejszych celów, które chcemy osiągnąć jest umożliwienie zbudowania przestrzeni do wspólnego dialogu oraz uruchomienie konsultacji między władzą lokalną a obywatelami.

Swoje działania prowadzimy na lokalnych imprezach plenerowych. Dotychczas odwiedziliśmy Dożynki Gminno – Parafialne w Jedwabnie, a w minioną sobotę braliśmy udział w uroczystościach odpustowych Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szymanach. Badaniom potrzeb i opinii mieszkańców prowadzonych na naszym stoisku towarzyszyły zabawy i animacje dla dzieci oraz ponadczasowa wata cukrowa.

„Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

#nszmazury#szczytno

Skip to content