Koncert z okazji zakończenia sezonu w Stowarzyszeniu Kulturalnym “Tanecznik”

W sobotę 3 grudnia, odbył się koncert z okazji zakończenia sezonu w Stowarzyszeniu Kulturalnym Tanecznik.

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie można było zobaczyć Zespół „Jedwabno”, ale przede wszystkim występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno. Koncert dzieci był zwieńczeniem półrocznego projektu pt.: „Dziedzictwo Kultury ludowej 2022, zajęcia taneczno- wokalne dla dzieci i młodzieży”, dofinansowanego przez Gminę Jedwabno.

Przedstawienie „Godne Święta” to wybrane fragmenty dorocznych obrzędów ludowych okresu Bożego Narodzenia na Warmii i Mazurach. Mali artyści przez cały pobyt na scenie posługiwali się gwarą warmińską, która nie jest łatwa nawet dla dorosłych. Poradzili sobie znakomicie!

Przez ostatnie pół roku dzieci pod okiem instruktorek (Ewa Winnowska, Dorota Lach-Żuchowska i Katarzyna Kowalczyk) dzielnie ćwiczyły kroki podstawowych tańców warmińskich, uczyły się słów przyśpiewek ludowych i zapoznawały się z literaturą Warmii i Mazur. W wakacje uczestniczyły w warsztatach tanecznych, teatralnych (przygotowaliśmy m.in. inscenizację legendy „O złotym koniu w Klewkach”) oraz technicznych (warsztaty w motania zabawek). W ramach intensywnych przygotowań do koncertu uczestniczyły w warsztatach lepienia „nowego latka”.

Chcielibyśmy bardzo podziękować dzieciom – jesteście WSPANIALI, wszyscy razem i każde z osobna! ☺️🫶

Dziękujemy także rodzicom za wielkie wsparcie przede wszystkim dzieci, ale i nas. 🫶

Podziękowania też kierujemy w stronę pana Waldemara Ciukszy (za oprawę muzyczną), pani Anny Sarnowskiej (za wsparcie merytoryczne) oraz pana Adama Cudaka – Dyrektora GOK i pracowników GOK Jedwabno za świetną współpracę.☺️

Do zobaczenia za rok przy kolejnym projekcie 😉

Skip to content