Mobilne stoisko wystartowało

Wystartowaliśmy z projektem pn. „ AKTYWNE SZCZYTNO – AKTYWNI OBYWATELE”, który ma na celu zwiększenie obecności i zaangażowania organizacji pozarządowych w życiu publicznym mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Planujemy uruchomienie procesu debat i konsultacji w najważniejszych sprawach mieszkańców oraz aktywizację samych obywateli poprzez wzmocnienie wizerunku Rady Organizacji Pozarządowej i organizacji z Powiatu Szczycieńskiego”.

Pierwszym etapem prac będzie przeprowadzenie badań ankietowych w kierunku potrzeb mieszkańców i organizacji obywatelskich działających na terenie powiatu szczycieńskiego. Jednym z ważniejszych celów, które chcemy osiągnąć jest umożliwienie zbudowania przestrzeni do wspólnego dialogu oraz uruchomienie konsultacji między władzą lokalną a obywatelami.

Swoje działania prowadzimy na lokalnych imprezach plenerowych. Dotychczas odwiedziliśmy Dożynki Gminno – Parafialne w Jedwabnie, a w minioną sobotę braliśmy udział w uroczystościach odpustowych Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szymanach. Badaniom potrzeb i opinii mieszkańców prowadzonych na naszym stoisku towarzyszyły zabawy i animacje dla dzieci oraz ponadczasowa wata cukrowa.

A już w najbliższą niedzielę, czyli 4 września Nasza Szczycieńska Ziemia zagości ze swoim stoiskiem na Dożynkach w Rozogach. Jeśli macie pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną czy infrastrukturę turystyczną to zapraszamy do podzielenia się z nami swoją ideą.

„Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

#nszmazury#szczytno

Skip to content