Uroczyste dekorowanie zasłużonych krwiodawców w Gminie Jedwabno

W miniony piątek tj. 21.10.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie, odbyło się uroczyste dekorowanie zasłużonych krwiodawców z Gminy Jedwabno.

Klub HDK PCK rozpoczął swoją działalność z początkiem września 2006 roku. Pierwsza akcja poboru krwi została zorganizowana 2.09.2006 r. Formalnie Klub został założony 7.12.2006r. Klub działa przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna.

W okresie tych 16 lat zorganizowano 92 akcje poboru krwi, w ramach których pozyskano od krwiodawców 996 988 mililitrów krwi . To jest prawie 1.000 litrów.

Krwiodawcy z Gminy Jedwabno oddają krew i osocze w innych punktach lub bezpośrednio w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Z tego co udało się ustalić na dzień dzisiejszy, dawcy z Jedwabna oddali łącznie ponad 1.250 litrów.

W ramach akcji ,,Gorączka złota” klub prowadzi zbiórkę grosików. W tym roku zebrano 30 kilogramów. Prowadzona jest również zbiórka nakrętek plastikowych. W tym roku zebrano około 2 metrów sześciennych. Z tej okazji serdeczne podziękowania należą się Prezesowi Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Panu Krzysztofowi Karwowskiemu, za ufundowanie “serducha” przeznaczonego do zbiórki nakrętek.

W dalszej części spotkania dokonano uroczystej dekoracji zasłużonych krwiodawców.

Medalami “ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU” zostali odznaczeni:

Mariusz Bednarczyk

Marek Dawid

Krzysztof Łukaszewski

Grzegorz Malinowski

Sebastian Stolarczyk

Tadeusz Stolarczyk.

Odznakami “ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI” zostali odznaczeni:

Stopień I:

Dawid Bryl.

Stopień II:

Jolanta Bazydło,

Dawid Bryl,

Tadeusz Dąbkowski,

Ewelina Jędrzejczyk,

Aleksandra Kurzeja,

Piotr Lewicki,

Paulina Merchel.

Stopień III:

Bruszewska Paulina,

Dawid Bryl,

Olga Budna,

Iwona Dawid,

Józef Dawid,

Krzysztof Dawid,

Dorota Nikadon,

Grzegorz Szempliński.

Wręczenia odznaczeń i upominków dokonali Panowie: Ryszard Gidziński -Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie, oraz Sławomir Ambroziak – Wójt Gminy Jedwabno. Przepiękny wystrój sali, oraz całą otoczkę wydarzenia zawdzięczamy Pani Henryce Budnej i Włodzimierzowi Budnemu, za co Klub Krwiodawców z Jedwabna serdecznie dziękuje.

Skip to content