Dzień Seniora w Jedwabnie

W miniony piątek tj. 7 października 2022 r. przy sprzyjającej pięknej i ciepłej aurze złotej polskiej jesieni w Jedwabnie, odbył się Dzień Seniora. Podobnie jak w ubiegłym roku organizacji tej uroczystości podjęli się Gminny Ośrodek Kultury, Klub Seniora „Złota Jesień” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie. Bogaty program artystyczny otworzyła grupa kabaretowa pn. I CO DALEJ…. działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczytnie ze swoim prześmiesznym skeczem pt. „MĘŻCZYZNA + KOBIETA = KABARET”. Na muzycznej scenie zaprezentowały się znane wszystkim „JEDWABKI” oraz grupa wykonująca występ cygański, którą tworzą nasi lokalni seniorzy uczęszczający do Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość degustacji zupy grzybowej z łazankami, bigosu czy słodkich domowych wypieków. Biesiadowaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie przy akompaniamencie na akordeonie, a także występ Agaty Laskowskiej skrzypaczki wykonującej hity muzyki klasyczno – rozrywkowej. Miłym akcentem dla Jubilatów był wielki tort przygotowany specjalnie na tę okoliczność oraz wspólne odśpiewanie „sto lat”.

To wydarzenie było też okazją do obejrzenia wystawy prac plastycznych stworzonych w ramach inicjatywy pn. Sztuka łączy pokolenia” koordynowanej przez Klub Seniora „Złota Jesień” oraz Fundację HUMANUS z siedzibą w Czarnym Piecu.

Pozytywny odbiór tego spotkania oraz bardzo liczny udział w obchodach Dnia Seniora zachęca do planowania i przygotowywania kolejnych działań, o czym dyskutowali w kuluarach nasi seniorzy i organizatorzy tej uroczystości.

Skip to content